Večer starogradskih pjesama

U nedjelju, 24. veljače 2019. godine u 19 sati u velikoj dvorani Centra za kulturu Novi Zagreb (Trg narodne zaštite 2, Zagreb) tamburaški orkestar Tamburaškog društva „Gaj“ organizirao je koncert pod nazivom Večer starogradskih pjesama. Tamburaškom orkestru „Gaj“ na pozornici su se pridružili uvaženi vokalni solisti: Vera Svoboda i Jacques Houdek, Vokalni ansambl „Angeluš“ te instrumentalni solist Tomislav Krznar uz dirigenta Krešimira Račića. Na koncertu su izvedene najpoznatije starogradske pjesme u maestralnim orkestralnim aranžmanima kao i autorske skladbe originalno pisane za tamburaški orkestar koje su obogatile umjetničku tamburašku glazbu (Siniša Leopold, Zdravko Šljivac, Tomislav Uhlik, Arsen Dedić, Julije Njikoš i dr.).

Tamburaško društvo „Gaj“ zahvaljuje svim uvaženim glazbenim prijateljima koji su svojim izvedbama uveličali koncert i učinili ga nezaboravnim brojnoj publici u dvorani kao i suorganizatoru Centru za kulturu Novi Zagreb te pokroviteljima: Gradskom uredu za kulturu Grada Zagreba, Vijeću gradske četvrti Novi Zagreb zapad i Mjesnom odboru Savski gaj na svesrdnoj pomoći u realizaciji ovog koncerta.

24.2.2019.