Oproštaj od prof. Ljudevita Adameka, utemeljitelja orkestra

U srijedu, 12.7.2023. godine napustio nas je utemeljitelj i prvi dirigent našeg tamburaškog orkestra prof. Ljudevit Adamek.

Njegov značaj i trag ostat će zlatnim slovima upisani u tamburašku i glazbenu povijest kao trajna inspiracija svim glazbenicima. Tamburaško društvo Gaj neizmjerno mu zahvaljuje na velikom trudu i znanju koje nam je podario kroz sve godine i svemu lijepome što je za nas učinio. Stoga neka ovo ne bude oproštaj već samo pozdrav budući sve ono što je lijepo nikad neće proći jer u srcu nam ostaju samo divna sjećanja.

Posljednji ispraćaj profesora Adameka bio je u srijedu 19.07.2023. godine u 12:30 sati na groblju Miroševac, a članice i članovi tamburaškog orkestra Gaj otpratili su ga njegovom najdražom tamburaškom glazbom s ovozemaljskog životnog puta.

19.7.2023.