8. Glazbeni memorijal "Julije Njikoš"

U nedjelju, 22. listopada 2023. godine u 19 sati u Centru za kulturu Novi Zagreb (Trg Narodne zaštite 2) tamburaški orkestar Tamburaškog društva „Gaj“ organizirao je koncert pod nazivom 8. Glazbeni memorijal „Julije Njikoš“. Tamburaškom orkestru „Gaj“ na pozornici su se pridružiti uvaženi vokalni solisti Renata Sabljak i Adam Končić, solistica na violini Lorena Marković te dragi prijatelji iz tamburaškog orkestra Tamburaškog društva „Ferdo Livadić“ iz Samobora. Dirigenti ovogodišnjeg memorijala bili su Petra Vojvodić Mrvoš i Krešimir Račić. Na koncertu su izvedena djela tamburaškog velikana Julija Njikoša pisana za tamburaški orkestar i soliste, ali i djela njegovih kolega i prijatelja koji su obogatili tamburašku glazbu (Siniša Leopold, Emil Cossetto, Božo Potočnik i dr.).

Tamburaško društvo „Gaj“ zahvaljuje suorganizatorima Centru za kulturu Novi Zagreb i Hrvatskom društvu skladatelja te pokroviteljima: Ministarstvu kulture i medija Republike Hrvatske, Gradskom uredu za kulturu i civilno društvo, Hrvatskim šumama d.o.o. te Hrvatskoj gospodarskoj komori na svesrdnoj pomoći u organizaciji Memorijala.

22.10.2023.