5. Glazbeni memorijal „Julije Njikoš“

U subotu, 26. rujna 2020. godine u 20 sati u Centru za kulturu Trešnjevka (Park Stara Trešnjevka 1, Zagreb) tamburaški orkestar Tamburaškog društva „Gaj“ organizirao je koncert pod nazivom 5. Glazbeni memorijal „Julije Njikoš“. Tamburaškom orkestru „Gaj“ na pozornici su se tradicionalno pridružili uvaženi vokalni solisti: Vera Svoboda, Lucija Jelušić, Ivan Šimatović te solist na bisernici Jasmin Ramić. Dirigent ovogodišnjeg memorijala bio je Krešimir Račić. Na koncertu su izvedena djela tamburaškog velikana Julija Njikoša pisana za tamburaški orkestar, ali i djela skladatelja koji su obogatili tamburašku glazbu (Tomislav Uhlik, Siniša Leopold, Josip Kaplan i dr.)

Tamburaško društvo „Gaj“ zahvaljuje suorganizatorima Hrvatskom društvu skladatelja i Centru za kulturu Trešnjevka te pokroviteljima: Ministarstvu kulture i medija Republike Hrvatske, Gradskom uredu za kulturu Grada Zagreba te Hrvatskoj gospodarskoj komori na svesrdnoj pomoći u organizaciji Memorijala.

Besplatne ulaznice možete rezervirati na 01/3695-457 ili marketing@cekate.hr

Ulaznice se preuzimaju pola sata prije koncerta u Centru za kulturu Trešnjevka

P O Z I V N I C A

26.9.2020.