3. Glazbeni memorijal 'Julije Njikoš'

U nedjelju, 23. listopada 2016. godine u 19 sati u dvorani Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija (Kaptol 9, Zagreb) Tamburaški orkestar Tamburaškog društva „Gaj“ iz Zagreba pod pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske i Gradske skupštine Grada Zagreba organizira koncert pod nazivom 3. Glazbeni memorijal ''Julije Njikoš''. Tamburaškom orkestru „Gaj“ na pozornici će se pridružiti dragi tamburaški prijatelji iz Tamburaškog društva „Ferdo Livadić“ iz Samobora i Glazbene škole Alberta Štrige iz Križevaca. Tako ujedinjeni Memorijalni tamburaški orkestar, s instrumentalnim i vokalnim solistima i vokalnim ansamblom, izvest će djela tamburaškog velikana Julija Njikoša pisanih za tamburaški orkestar i soliste, ali i djela njegovih kolega i prijatelja koji su obogatili tamburašku glazbu i njezinu glazbenu literaturu (Tomislav Uhlik, Siniša Leopold, Emil Cossetto, Nikica Kalogjera, Božo Potočnik, Vili Čaklec i dr.).

Vokalni solisti: Vera Svoboda, Lidija Horvat Dunjko, Danijela Pintarić, Max Hozić i Miroslav Živković Instrumentalni solisti: Toska Lumezi (flauta) i Tomislav Koprić (bisernica) Ženski vokalni ansambl Glazbene škole Alberta Štrige - Križevci Dirigenti: Petra Vojvodić Mrvoš, Igor Kudeljnjak, Krešimir Račić Voditeljica programa: Vlasta Ramljak

Zahvaljujemo suorganizatorima Hrvatskom društvu skladatelja i Centru za kulturu Novi Zagreb te pokroviteljima: Predsjednici Republike Hrvatske, Ministarstvu kulture Republike Hrvatske, Gradskoj skupštini Grada Zagreba i Gradskom uredu za obrazovanje, kulturu i sport, Vijeću gradske četvrti Novi Zagreb - zapad, Vijeću gradske četvrti Gornji grad - Medveščak i Mjesnom odboru Siget te Hrvatskoj gospodarskoj komori na svesrdnoj pomoći u organizaciji Memorijala.

Program

Besplatne ulaznice se mogu rezervirati na broj +385 91 531 2663 ili na e-mail uprava@td-gaj.hr

Radujemo se Vašem dolasku!

pozivnica3gmjnj

11.10.2016.